Spotkania Arkadio
Rób to, co kochasz

 

A DZIAŁA TO TAK:

Spotkania Arkadio “Rób to, co kochasz" - Opis projektu


 

Projekt przeciwdziałania przyczynom przestępstw wśród młodzieży

 

 

Spotkanie profilaktyczne oparte jest na wykładzie, w trakcie którego Arkadio opowiada o swoich doświadczeniach walki z nałogami, agresją, rozpadem rodziny. Omawia również szeroko problematykę przemocy, oraz wchodzenia w konflikty z prawem dla zaimponowania lub w odpowiedzi na oczekiwania środowiska.

Nieodłącznym elementem spotkania profilaktycznego są historie ludzi którym udało się zmienić swoje życie, z pełnego przemocy, uzależnień, lęku i przeciętności na życie w oparciu o swoje silne strony, talenty, w szczęśliwych relacjach rodzinnych, pełne satysfakcji i szczęścia.

W ramach spotkania profilaktycznego wykonywane są na żywo autorskie utwory muzyczne, ścieżka dźwiękowa stanowiąca tło dla wykładu prowadzącego, oraz filmy i materiały wideo pokazujące profilaktykę niebezpiecznych zachowań i promujące dobre przykłady.

Dobór utworów i materiałów dokonywany jest przez Arkadio i DJa Dugiego indywidualnie na każdym spotkaniu w odpowiedzi na to które treści poruszają młodzież na danym spotkaniu.

 

 

Odpowiedzi na ważne pytania....

 

Czas trwania to około 90 do 105 minut. W ramach spotkania każdy uczestnik otrzymuje stworzoną na potrzeby projektu tabelę auto-analizy mającą formę ulotki A4, na której odwrocie prezentowane są treści profilaktyczne. Nauczyciele i wychowawcy pracujący na co dzień z uczestnikami projektu otrzymują stworzone na potrzeby projektu konspekty 5 kolejnych lekcji wychowawczych omawiających szerzej problematykę poruszoną na spotkaniu profilaktycznym w odniesieniu do wyników samodzielnej pracy uczniów z otrzymanymi tabelami i dające możliwość dalszej samodzielnej pracy. Dopuszcza się organizację kilku spotkań w jednej placówce z uwagi na jej liczebność, charakterystykę działania i preferencje dyrekcji danej placówki.

 

 

 

Dlaczego tak wiele osób rezygnuje z walki o swoje pasje
   i talenty, i wybiera "przeciętność"

Jak zrobić pierwszy krok na drodze do życia z pasją i talentami?

Czy mogę uczyć się na swoich błędach?

Jak inni radzą sobie na tej drodze i jakie są jej owoce?

Uczniowie i nauczyciele o projekcie...

 

 

Spotkanie swoim charakterem wpisuje się w profilaktykę uzależnień, działając nie poprzez zakazy, a przez pozytywne przykłady, które są alternatywą dla życia w uzależnianiu.

Dzięki temu działa terapeutycznie.


 

"Nie jest sztuką odpowiadanie sobie
codziennie na te same pytania.
Sztuką jest odpowiedzieć na nie sobie raz na jakiś czas konkretnie
i nie zadawać ich codziennie"

 

Arkadio