Spotkania Arkadio
Rób to, co kochasz

 

DZIEJE SIĘ....

Spotkania Arkadio “Rób to, co kochasz" - Aktualności


 

 

CO BY SIĘ MUSIAŁO WYDARZYĆ, ABYŚ WIEDZIAŁ, ŻE NAPRAWDĘ ŻYJESZ? – SPOTKANIA Z ARKADIO

 

Nowosądecki raper Arkadio wraz z Marcinem “Dj Dugi” Freislerem tworzą zespół, który od 6 lat prowadzi spotkania profilaktyczne na terenie całego kraju. Mają za sobą już ponad 600 konferencji dla Polaków na terenie Europy, dzięki czemu dotarli do ponad 100 000 osób. Poprowadzili także kilkanaście spotkań w ośrodkach socjoterapii, ośrodkach poprawczych oraz więzieniach, dzięki czemu mają świadomość problemów związanych z przestępczością i uzależnieniami, a także potrzeb w zakresie ich profilaktyki wśród dzieci i młodzieży.

 

Jednak nie zawsze tak było. Opowiadając o sobie Arkadio podkreśla, że jego życie odwróciło się o 180 stopni. Będąc dzieckiem, a później nastolatkiem nigdy nie przypuszczał, że kiedykolwiek stanie przed młodymi ludźmi, aby dawać im dobry przykład. Arkadio zapytany o to, dlaczego podjął się realizacji projektu profilaktyki przestępstw wśród młodzieży odpowiada:

 

- Od lat jeździmy z projektem Rób to co kochasz po kraju. Zbieramy owoce naszego działania. Cały czas staramy się rozwijać i być najlepsi w tym co robimy. Nasz program to taka pierwsza pomoc dla ludzi borykających się z różnymi decyzjami życiowymi. Chcemy zadać kilka kluczowych pytań, dzięki którym każdy uczestnik będzie się mógł pochylić nad odpowiedzią, która zapewni mu życie w pełni.

 

Dotychczas spotkania dobyły się w szkołach w Kielcach, Piasecznie, Gdańsku, Zakliczynie, Płońsku, Świebodzinie, Jazowsku, Warszawie, Złotowie, Łodzi, Złockim, Nowym Sączu, Lubli, Rybniku, Gdyni i Karczemkach.

 

Przed nami kolejne spotkania w ramach projektu „Rób to co kochasz”. - Jeśli chcesz zastanowić się nad sensem swojego życia i działania oraz spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie: co by się musiało wydarzyć, abyś wiedział, że naprawdę żyjesz? - to zapraszamy na nasze spotkanie – zachęca do udziału w nich Arkadio.

 

Seria spotkań Arkadio “Rób to co kochasz” to projekt przeciwdziałania przyczynom przestępstw wśród młodzieży realizowany przy aprobacie oraz finansowym wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości.